sobota 23. júna 2012

Darren Shan - Lord Zarmut


zdroj: goodreads.com
Autor: Darren Shan
Názov: Lord Zarmut
Originálny názov: Lord Loss
Séria: Demonata
Diel: prvý
Žáner: démoni

Výstraha: príbeh tínedžera Grubbsa Gradyho naozaj nie je pre slabé povahy. Keby si Grubbs Grady mohol vybrať, prežíval by celkom iný život. On však nemá na výber. Narodil sa do zvláštnej rodiny, ktorej osudom je bojovať s temnotou. Veľmi často v tom boji Gradyovci strácajú svojich členov. Grubbs Grady nikdy nemal rád šach, hru, do ktorej ho nútili rodičia. Až teraz, keď je na svete takmer celkom sám, zisťuje, že obyčajná šachovnica môže byť bránou k najstrašnejšiemu zlu.
(zdroj: Goodread.com)

Vydavateľstvo: Slovart
Jazyk: slovenský
Rok vydania: 2012

Unikát
Krásna a lesklá červeno-čierna obálka skrýva príbeh, ktorý nenájdete len tak hocikde. Ja som nič podobné ešte teda nečítala.
Grubbs Grady je tínedžer. Občas problémový, neznáša svoju sestru a rodičia ho neskutočne otravujú. Proste klasika. No všetko sa to zmení, keď jedného dňa v ich vlastnom dome objaví démonov, ktorým len o vlások unikne. Tak sa začína nepredstaviteľné dobrodružstvo od ktorého budete mať problém odtrhnúť pozornosť.

Upozornenie na obale a nežiaduce účinky
Síce na obale nič také nenájdete, ale možno by to nebolo odveci nápad, lebo nebudem vám klamať... Táto kniha ozaj nie je pre každého.
Je to napínavý príbeh s nechutnými prvkami a hororovým nádychom.
Niektorým jedincom môže spôsobovať nevoľnosti, živšie nočné mory prípadne dočasne presťahovať pár imaginárnych príšerok pod posteľ či do tmavých kútov.
No ak ste životom či filmovým priemyslom otrlí, prípadne bez prílišne živej predstavivosti môžete si to užiť rovnako ako ja.

Čo je to za knihu?
To neviem presne povedať. No viem, čo nie je. Nie je to vtipná kniha, ak nemáte zvráteý humor ako Grubbs či jeho strýko Dervish. Nie je to akčne akčná kniha, no od polovice vás aj tak niečo bude nútiť obracať strany, aby ste odhalili tajomstvo, ktoré sa za nimi skrýva. Na romantiku ani nemyslite. Rozhodne to nie je detská literatúra, no inak by si prvý diel série Demonata mohli užiť všetky staršie vekové kategórie.
Ak chcete presne zistiť a určiť sami, čo je Lord Zarmut zač, dajte tomu šancu. Stojí to za to.
Knihu Lord Zarmut si môžete kúpiť aj na gorila.sk

Všetky obrázky, ak nie je napísané inak sú čerpané z weheartit.com 
 

Princezná

2 komentáre:

  1. Túto knihu si plánujem určite prečítať 8) Ukážka ma zaujala 8)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Fíha, to znie zaujímavo...:) Ale zatiaľ neviem, či sa na ňu 'odvážim'.:D

    OdpovedaťOdstrániť