utorok 3. apríla 2012

Mesačná chvastačka #4 (február + marec)

Prišiel čas na ďalšiu chvastačku! Meme poriadané Judit. Cieľom je podeliť sa o svoje mesačné knižné úlovky.
Hahaaaa Tento mesiac sa mám konečne čím chvastať! Minulý mesiac som sa nemala veľmi čím (len jedna kniha), tak som to nechala tak a teraz som sa rozhodla spojiť februárovú a marcovú chvastačku do jednej. A musím sa pochváliť, že to stojí za to! (Len dúfam, že som na žiadnu knihu nezabudla :D)
Takže za február to je jedna kniha, ktorú som čítala už dávnejšie ako ebook a po prečítaní (a zistení, že na BD na ňu bola akcia) som sa ju rozhodla kúpiť. Hovorím o New girl od Paige Harbison! (recenzia)
No ale teraz poďme na marcové knihy.... Hmm, čím začať? Tak najprv sa asi pochválim mojim prvým (a zatiaľ to tak aj vyzerá, že v dohľadnej dobe aj posledným) recenzným výtlačkom:
Už asi aj viete, čo to je zač, keďže pochybujem, že som jediný knižný blog, ktorý navštevujete, ale aj tak vám to poviem. Je to Inheritance! Český Fragment vyhlásil akciu, že prvým 50tim prihláseným blogerom poskytne nedokončenú verziu posledného dielu Odkazu dračích jazdcov a ja som mala to šťastie, že som bola medzi nimi. Aj touto cestou mu chcem veľmi pekne za túto príležitosť poďakovať. Recenziu nájdete TU. Inak no nie je to proste štýlové dostať knihu bez tvrdej obálky? A nemám na mysli paperback! :D
Potom sa pochválim knihami, čo som síce kúpila, ale nie sú tak úplne pre mňa - môj brat ich dostal na narodky. No to je v podstate ako keby boli moje no nie? :D
Eon a Eona... Dvojdielna séria o drakoch z iného pohľadu. Prvý diel (Eon) som čítala už dávnejšie z knižnice, druhý som stihla prečítať než prišli narodeniny. Ak stihnem, napíšem aj recenziu, ale nič nebudem sľubovať. No môžem vám povedať, že tá séria rozhodne stojí za prečítanie. Nenechajte sa odradiť ťažkopádnym a rozťahaným začiatkom. Potom to naberie také grády, že to len veľmi ťažko budete odkladať!
Potom sú tu knihy, ktoré som len kúpila. Slovenská verzia Inheritance, ktorú som mala predobjednanú ešte než som dostala ten český recenzný výtlačok. A okrem toho, keď už máme doma predošlé tri v slovenčine, tak som chcela aj ten štvrtý. Druhá je skôr pre mamku - tretí diel Červenákovej série Dobrodružstvá kapitána Báthoryho, Diablova pevnosť. Nečítala som zatiaľ ani jednu časť a ani ma to veľmi neláka. No možno časom zmením názor.
Ešte nie úplne nakoniec by som sa chcela pochváliť mojimi úžasnými úlovkami za pár šupov:
Anglická Divergencia v Martinuse - v starých priestoroch kde robili výpredaj - za púhe.... wait for it.... 3€!!! No nekúp to! A keďže som ju ešte nečítala, tak som ju veľmi rýchlo brala. (V zľave bola asi preto, lebo na obálke má taký mini škrabanček, ktorý ani nie je vidieť. Kašľať na to! 3€!!!!) Akurát som ju začala čítať a som niekde v pätine. Je to zatiaľ skvelé :) Jedine mi robí problém trochu sa zorientovať vo frakciách, tak som si spravila mini ťaháčik :D Druhú knihu som splašila v brnenských Levných knihách za 69 Kč! Už dlhšie si chcem od tejto autorky niečo prečítať, lebo filmový Diabol nosí pradu sa mi veľmi páčil. Takže som zvedavá, aké to budú Všechny důležité kontakty. Jedno je však isté. Tá lodička na obálke je úžasná!
Ešte všetky knihy krásne spolu:
To je ale nádielka čo? Ja sama z toho ešte trochu nechápem :D
No ale teraz sa presuniem k neknižným veciam. Nejakým zázrakom sa mi podarilo na FB stránke bux.sk vyhrať... no radšej sa najprv pozrite a potom vám poviem čo to je:
Drozdajková brošňa!!!!!!!! A skvelá záložka, ktorú teraz permanentne využívam. Ale tá brošňa!!!!!! Týmto ešte raz ďakujem, ze takúto úžasnú výhru. Ešte teraz sa z toho spamätávam a hrdo ju nosím :)
No a podarilo sa mi získať ešte jednu vec.... A to
Plagár Hier o život! A dnes som ho konečne hrdo zavesila na stenu (rodičia sú z toho fakt nadšení :D).
No a teraz by som na koniec mala jednu otázku. Ak by som (dajme tomu) mala ešte nejaké takéto plagáty k dispozícii... Mali by ste záujem si o ne zasúťažiť? Len o ne a nič iné? Lebo priznávam sa, že na knižné ceny nemám peniaze, ale ak by ste mali záujem si zasúťažiť o pár takýchto plagátov, určite by som niečo vymyslela :) Čo vy na to?
A čo vy? Pochváľte sa mi, aké knihy ste tento mesiac ulovili!

Princezná

9 komentárov:

 1. Pekná kôpka. :) Slovenská Eona má tak skvelý obal! :D Inak ten plagát, záložka a brošňa... Jééj! :) :D

  OdpovedaťOdstrániť
 2. to je teda chvastačka 8D
  Eon a Eona sú určite super knihy!
  a Divergencia ach 8*) božská kniha, ja ju milujem a neviem sa dočkať pokračovania 8)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. aaaaaaaaaaaaaaa, tá brošňa

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Super knihyyy. Divergent je absolútne dokonalá (tri eurá! ja chcem tiež také skvelé akcie, prečo sa mi vyhýbajú!). Juj a brošňa.<3 Závidím, až to pekné nie je.;)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. ja by som za ten plagat dala neviemco :D uz par dni googlim ci sa neda niekde kupit... neda sa? a ta brosna? :D chcem chcem chcem :D

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Jasne že by bol záujem.... veľmi, veľmi by som chcela aspoň maličký plagátik... a pre moju sestru, ktorá strašne túži po brošni by som si priala drozdajku... No čo už, z tej drozdajky asi nič keď sa dá kúpiť maximálne na Amazone....:-(

  OdpovedaťOdstrániť
 7. no páni, pěkný komínek. x)) a ta brož je dokonalá!!! :)))
  btw - jak nemáš chuť číst Ďáblovu pevnost?!! já se snažím něco od červeňáka sehnat ani nevím jak dlouho a ty tak! :D

  OdpovedaťOdstrániť
 8. anglická divergencia, a za tri eurá :O závidím!:D tá brošňa je dokonalá! takú chcem už asi... asi odvždy :DD

  OdpovedaťOdstrániť